vineri, octombrie 10, 2025
Publicitate"
AcasăStiriRegina Maria extinde rețeaua Kinetic: nouă clinică de recuperare deschisă în nordul...

Regina Maria extinde rețeaua Kinetic: nouă clinică de recuperare deschisă în nordul Capitalei, investiție de 4 milioane de euro

O nouă unitate Kinetic în București

Rețeaua privată de sănătate Regina Maria, unul dintre liderii pieței medicale din România, a inaugurat o nouă clinică de recuperare Kinetic în zona Aviației, București, după o investiție de 4 milioane de euro. Noua unitate devine a cincea clinică de recuperare a rețelei și a treia din Capitală. Brandul Kinetic este prezent și în Iași și Cluj-Napoca, iar în 2026 sunt planificate noi deschideri în Brașov și Timișoara.

Clinica din nordul Capitalei are o suprafață de 2.100 mp, incluzând un bazin de recuperare de peste 400 mp. „Pe noi ne defineşte ca activitate zona aceasta (Aviaţiei, Bucureşti – n.red.), suntem aproape de tot ce înseamnă business în Bucureşti, aproape de zona rezidenţială. Clădirea este închiriată, noi nu obişnuim să cumpărăm spaţiile şi investiţia majoră este făcută în echipament”, a declarat pentru ZF Mihai Popa, director operaţional Kinetic, parte a reţelei Regina Maria.

Citește articolul integral aici: turnover.ro

Citește și: Nespresso obține certificarea Rainforest Alliance pentru cafeaua regenerativă

Sursa foto: Agerpres

Helerman Teodora
Helerman Teodora
Redactor online, content writer, blogger și social media specialist, cu experiență în redactarea și publicarea știrilor, crearea de conținut original și adaptarea materialelor pentru diverse platforme digitale.
ARTICOLE ASEMANATOARE

ADAUGATE RECENT